Nejlepším startupem VŠE se stal projekt HIIT Soccer

V úterý 13.12. 2022 proběhla soutěž Startup VŠE organizovaná Katedrou podnikání Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze (FPH), podnikatelským akcelerátorem xPORT VŠE a Eventovým centrem VŠE. Prezentace a následný networking se odehrály v Mramorovém sále Paláce České spořitelny. Do finále bylo z přihlášek vybráno šest týmů z celé VŠE. Studentské týmy soutěžily o stipendium ve výši 50 000 na podporu inovativního podnikání, technologickou podporu od Lenovo ThinkPad a prostředky na ověření nápadu od START IT ČSOB. Bezplatné právní poradenství poskytuje finalistům soutěže kancelář Strnad Legal.

V porotě zasedli zástupci akademické sféry i investorské komunity. Za investory byl v porotě Martin Kešner z venture fondu J&T Ventures. Investorské otázky týmům pokládal také Matěj Zabadal z V-Sharp Ventures a o vítězném týmu spolu-rozhodoval Ondřej Homola z fondu Nation1. Akademickou sféru reprezentoval vedoucí Katedry podnikání a prorektor pro vědu a výzkum VŠE prof. Martin Lukeš.

Týmy čekala online prezentace ve formátu „startup pitch“ a následná diskuse s porotou. Tu zajímala velikost problému, který startup řeší, schopnost týmu dodat produkt na trh a potenciál na dynamický růst.

Patrik Macúch (Marketing, Lenovo Czech Republic): “Podporou tohoto skvělého setkání a poukazem na vybavení pro vítězný tým rozvíjíme naši ambici o propojování inovativních projektů s naší dlouhodobou strategií. Lenovo ThinkPad přináší již 30 let inovace na poli IT řešení pro firmy, a proto jsou nám startupy velice blízké a chceme přispět k jejich dalšímu rozvoji.“

Tran Hung Duc (Start it @ČSOB): „V programu Start it @UNI se zaměřujeme na studentské inovativní projekty, kterým chceme pomoct zvyšovat šance k úspěchu na trhu. Těší nás, že na této misi spolupracujeme s vysokými školami a akce jako je STARTUP VŠE je skvělou výzvou pro studenty nejen zamakat a ukázat se, ale také příležitost dostat cenné feedbacky, které mohou posunout jejich projekt dál.“

Titul Startup VŠE získal projekt HIIT Soccer Lukase Pivarníka.

HIIT Soccer směřuje svoji aplikaci na americký trh. Trenérům a hráčům pomáhá s tréninkem mimo hřiště. Aplikace nabízí bohatý obsah tréninkových videí. Hráči plní tréninky podle zadání svého trenéra. Ten následně vyhodnocuje analytické informace, které mu HIIT Soccer poskytuje. Lukas Pivarník je studentem programu CEMS Fakulty podnikohospodářské VŠE.

Tři otázky pro Lukase Pivarníka z vítězného projektu

1. Proč jste se do Startup VŠE přihlásil?

Jeden z mých předmětu tento semester byl Entrepreneurship and New Business Venturing vedený profesory Martinem Lukešem a Michalem Anderou, kde jsem měl možnost spojit školní předmět se svým startupem, na kterém pracuji již delší dobu. Po úspěšné finální prezentaci, jsem dostal možnost zúčastnit se finále Startup VŠE a taková nabídka se samozřejmě neodmítá.

1. Co pro Vás vítězství znamená?

Jsem velmi šťastný, že se nám povedlo prosadit se v silné konkurenci. Je velmi povzbuzující slyšet od investorů, že nápadu věří a vidí v něm potenciál. Dostalo se mi také spoustu pěkných slov od ostatních soutěžících. Získání finanční podpory nám pomůže při snaze ověřit si, jsou zákazníci ochotni zaplatit za naše řešení. To je zároveň také naší největší překážkou, získat první platící zákazníky.

1. Jak využijete získanou podporu?

Část podpory přijde na určité právní záležitosti. Avšak většina bude využita s cílem získat více zákazníků, kteří si vyzkouší naše řešení a snad se stanou i platícími zákazníky. Tím, že dělá člověk všechno digitálně, kancelářské vybavení na zvýšení produktivity se zaručeně bude hodit.

Na druhém místě se umístil tým Nagano zakladatelů Antonína Valáška a Davida Šimka. Tým Nagano pracuje na aplikaci, která pomáhá hokejovým klubům lépe se propojit s fanoušky, sbírat marketingová data a efektivně podpořit prodej vstupenek i merchandisingu. Tým Nagano využívá podpory a prostorů akcelerátoru xPORT VŠE.

Třetí místo obsadila Brooke Billingsley s projektem The Village. V Americe se říká, že potřebujete vesnici, abyste vychovali dítě. Aplikace The Village sjednocuje dostupnou podporu nastávajícím maminkám a tatínkům a pomáhá s budováním lokálních rodičovských komunit.

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme. Věříme, že vše půjde, jak má a svět bude zase o pár úspěšných startupů bohatší.

Organizační tým Startup Semestru VŠE už pracuje na přípravě soutěže pro letní semestr 2023. Pro aktuální informace sledujte stránku startup.vse.cz.

Soutěž pořádá Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské, podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE a Eventové centrum VŠE.